O NÁS


Jako skoro každé malé dítě i já jsem pořád otravovala své rodiče s tím, že chci štěně. Rodiče byli ale neoblomní a místo psa se u nás doma chovalo plno papoušků, rybiček a křečků. Teď s odstupem času jsem jim za to vděčná. Na psa bych totiž určitě neměla tolik času a trpělivosti. Když si ale má kamarádka pořídila štěně dalmatina, byla jsem i já ve svém rozhodnutí pořídit si psa stále pevnější. Místo psa jsem však jako dárek k narozeninám dostala zakrslého králíka. Po třech letech ale pak přišel i můj vysněný pes.

Osud tomu chtěl, že se u nás doma objevil strakatý bíglí kluk DIX OD ČIŽINY. Byl to malý rošťák a neposeda, který pořád někde šmejdil a něco ochutnával. Díky Dixovi jsem měla možnost objevit svět, který jsem znala pouze jako divák. Společně jsme začali pronikat do světa výstav a také jsem si  pootevřela vrátka do světa myslivosti.  Stala jsem se členkou Bígl clubu a nějakou dobu působila v jeho předsednictvu. Výstavy mě bavily a tak jsem na nich  začala pracovat jako vedoucí kruhu.

 Když jsme si z manželem postavili malý domeček u Ostravy, rozhodli jsme se pro koupi druhého psa. Volba opět padla na psa loveckého. Tentokrát jsme si vybrali gordoní holčičku LUISU Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ – BESS. Díky Bess jsem vrátka k lovecké kynologii otevřela a společně jsme začaly podnikat akce o kterých se mi nesnilo. Výstavy ji ze začátku moc nebavily, ale časem se to změnilo. Dnes už je BESS veteránka a tak si užívá letního nicnedělání a v zimě se věnujeme honům a práci v bažantnici. 

Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2005 a nese název podle jména hrdinky hry Vítězslava Nezvala MANON LESCAUT.

V roce 2006 jsme v naší stanici odchovali první vrh štěňat gordonsetrů.

V roce 2008 se naše smečka rozšířila o fenku GS PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN – MONEY. Také jsem se zapsala do kurzu o první lovecký lístek.

Rok 2009 byl ve znamení dvou událostí.  V březnu jsem s složila zkoušku o první lovecký lístek a také zbrojní průkaz.
Bohužel na konci roku jsme nečekaně přišli o naší fenku Money.

Prázdné místo po Money začátkem roku 2010 zaplnila malá uličnice XSARA Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ - SUNNY. V lednu za Duhový most odešel náš dědeček DIX.

Roky 2010 a 2011 byly pro nás ve znamení výstav a také ostatních věcí nutných k uchovnění našeho Sančátka. Sunny vyrostla ve velmi krásnou představitelku plemene a tak se hned po dovršení 18-ti měsíců zařadila na seznam chovných fen MSKAO. V zimě jsme si užili práci v bažantnici a také na poplatkových honech ve sdružení.

V roce 2012 jsme se rozhodli pro odchov našeho vrhu B – moto tým. Jako tatínka jsme si vybrali krásného a hlavně pracovitého Marlina – Sundowner’s Amartto-Kiss.