JCh. PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN  "Money"

fena    ČLP/GS/???   * 13.4.2008   + 8.12.2009


o: Vincenzo Ludstar
m: ICh., Ch.PL, Ch.CZ, JCh.PL Rubia Kaladan

zdraví:   DKK  A/A, DLK 0/0, výška 60 cm
zkoušky: nejdříve za rok
výstavy: JCh. ČR

rodokmen:


chovatel: Anna Gebura (PL)  http://www.kaladan.wyzly.pl/
majitel: Zuzana Nedavašková


Money jsme si přivezli 15.června 2008 , byla to má vysněná zakladatelka chovu. Vkládala jsem do ní mnoho nadějí. Co se exteriéru týká tak splňovala veškeré mé nároky. Povahově to byla výborná fenka. Milovala děti a nebyla problémová ani ve smečce. Na výstavách byla vždy hodnocena velmi kladně a byly vyzdvihovány její přednosti. Od roku 2008 absolvovala několik výstav. Jako štěně se představila v Bratislavě a následně jako dorostenka v Nitře a v Olomouci. Vždy získala krásný posudek a v Olomouci při závěrečných soutěžích byla ohodnocena jako třetí dorostenec výstavního dne.

V Brně se už objevila v mladých a v neděli získala ocenění III.BIG junior sedmé skupiny. Následovala Ostrava kde získala CAJC a pak jsme se vypravili na klubovku, kde posuzoval pan Ivaldi. Money se mu líbila a získala ocenění CAJC a BOB. Jako ta pověstná třešnička na dortu pak bylo ještě ocenění pro nejlepší mladou fenku výstavy. Na podzim jsem se vypravily na světovou výstavu a klubovou výstavu do Bratislavy. Money se na klubovce představila v mezitřídě a získala ocenění CAC, na světovce získala v konkurenci 16 fenek ocenění výborná. O týden později jsme se vydali ještě do Brna a tady od přísného pana doktora Šimka získala CAC.

Money tak splnila a předčila má očekávání co se týká exteriéru, po zdravotní stránce bylo také vše OK. DKK i DLK A/A a já se už pomalu začala těšit na štěníky a vybírala jsem pro ni ženicha.

Bohužel příroda ji vyměřila moc málo času:(

Naplánovaná a dlouho očekávána cesta do Nitry se pro mne změnila ve zlou noční můru. Money už cestou na výstavu byla neklidná a po příjezdu se její stav projevil naplno. Byla apatická a vůbec nás nevnímala,  nebyla schopna pohybu a pro všechny co jí znají to bylo nepochopitelné. Velice mě zklamali organizátoři výstavy, když nebyli schopni zajistit veterináře. Po mých několika urgencích mi jej zajistili. Veterinář zkonstatoval, že fence nemůže pomoci a odkázal mě na kliniku, která je hned vedle výstaviště. Dodnes nepochopím proč mi tuto informaci nemohli dát také pořadatelé :(

Na klinice Money dostala kapačku a léky na uklidnění. Bohužel ji nebyli schopni více pomoci.

Ještě ten den jsme se vraceli domů a já už cestou kontaktovala svého veterináře s tím, že mu Money přivezeme k vyšetření. Pan doktor nás očekával a provedl Money veškerá vyšetření. Během následujících dvou dnů se vylučovací metodou určovala diagnóza Granulomatozní meningoecefalitida.

Bohužel tato nemoc není léčitelná a forma, která Money postihla je velice agresivní.

Money svůj boj nakonec prohrála 8.12.2009

Money pro mě navždy zůstane tou nejkrásnější a nejhodnější. Doma jsme ji říkali Money, Maňásek, Maňas. Byl to náš miláček a obrovský mazel. Kdo ji znal byl většinou uchvácen její laskavou a mazlivou povahou. Milovala chvilky kdy si mohla k někomu vlézt na klín a být s námi. Na výstavách se chovala jako opravdová modelka a uvědomovala si svou krásu. Navždy si ji v paměti uchovám jako elegantní slečinku

JCh CR

VÝSTAVY

MV Bratislava (SK)

16.8.2008

Velmi nadějná 1

štěňata

 

MV Bratislava (SK)

17.8.2008

Velmi nadějná 1

štěňata

 

MV Nitra (SK)

1.11.2008

Velmi nadějná 1

dorost

 

NV Olomouc

9.1.2009

Velmi nadějná 1 III.BOD dorost

dorost

 

MV Brno

7.2.2009

Výborná 1

mladých

 

MV Brno

8.2.2009

Výborná 1 CAC III.JBIG

mladých

 

NV Ostrava

4.4.2009

Výborná 1 CAJC

mladých

 

KV ČPSK

17.5.2009

Výborná 1 CAJC BOB    nej. ml. fena výstavy

mladých

 

 

30.7.2009

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

 

 

ŠKV SPSK

10.10.2009

Výborná 1 CAC

mezitřída

 

WDS Bratislava

11.10.2009

Výborná /18

mezitřída

 

NV Brno

17.10.2009

Výborná 1 CAC

mezitřída

 


další fotografie najdete zde: http://www.manonlescaut.rajce.idnes.cz