Europien dog show

zpět


1 – 2. října             EUROPIEN DOG SHOW CELJE ( SLO)

Naše cesta do Slovinska začala už ve čtvrtek odpoledne. Do Celje jsme přijely v jednu hodinu v noci a po obhlédnutí všech parkovišť jsme vybrali to, které bylo nejblíže hlavnímu vchodu na výstaviště.

Pak jsme se uložily aspoň na pár hodin ke spánku, který jsme obě potřebovaly.

Už v šest hodin ráno se na parkoviště začali sjíždět vystavovatelé z celé Evropy a tak jsme ukončily náš krátký odpočinek.

Po příchodu na výstaviště nás překvapil nepořádek, který byl ve všech halách :o( Vzpomněly jsme si na naše výstavy a na četu uklízečů, kteří nastoupí hned po ukončení posuzování a uklidí po vystavovatelích aby vše bylo na druhý den uklizeno.

Na tabuli jsme zjistili, že gordoni půjdou na řadu jako poslední, v katalogu jsme obhlédly konkurenci a vydaly se na prohlídku výstaviště. Dá se říct, že češtinu bylo slyšet celkem často. Překvapilo nás také to, že Česká republika byla 4 zemí co se týká počtu vystavovatelů na letošní evropské výstavě.

Samotné posuzování a výsledky gordonů byly více či méně v režii italských chovatelů.

Evropským vítězem  mladých se stal Fancygun Littlethumb, evropským vítězem je Ludstar Resolut, evropský vítěz veteránů je krásný Ladykiller vom Pulserdamm.

To, že je Sunny pěkná jsem už věděla, ale lákalo mě porovnání s evropskou konkurencí.

Sunny byla přihlášená do třídy mladých v konkurenci chovatelských stanic FANCYGUN, YUKKI HILL, BOURNEFIELD, FORESTER´S a FAIRYSETT ostudu neudělala.

Paní rozhodčí se líbila a dá se říct, že na druhé místo ji odsoudil 1 cm .o)

Podle hodnocení přihlížejících, předvedla  ze všech fen ve třídě nejlepší pohyb. Byla sice nejmladší, ale ten věkový rozdíl nebyl poznat.

Evropskou vítězkou mladých se stala Yukki Hill My Fair Lady, mimochodem je to i světová vítězka mladých z letošní světové výstavy v Dánsku.

Sančátko tak předčila má očekávání. Nejvíc mě potěšilo to, že ustála dlouhou cestu do Slovinska a také celý den na výstavišti. S Kájou jsme totiž zůstaly i na závěrečné soutěže. :p)

Nejkrásnější dospělou fenou se stala a titul Evropský vítěz získala Ludstar Velscheda.

O CACIB běhala také Affy Marcely Zouharové. Affy získala ocenění CAC v mezitřídě kde byly feny z CHS DEI RIRRI, SANGERFILD, BLACK-STAR OF HEATHMOOR a KALADAN.

V závěrečných soutěžích se zástupci AO také neztratili. Mezi mladými na stupních nechyběl krásný  IS  Garden Star Broni Glonekové a také mladý italský gordonsetr Fancygun Littlethumb.

Největším úspěchem však bylo vítězství gordonsetra LUDSTAR RESOLUT  v VII.skupině.

CLUB SHOW POINTING DOGS PRAGERSKO

 

Po skočení výstavy jsme se přesunuly do Pragerska, kde druhý den měla probíhat klubová výstava Slovinského klubu Ptičarjov.

Výstava se konala v areálu krásné střelnice. Nepříjemným překvapením pro vystavovatele byl povrch v kruzích a taky kolem nich. Všude byly košíčky z brokových nábojů a také střepy z umělých holubů :o(

Pořadatelé se sice snažili odstranit nečistoty z kruhů, ale nepodařilo se to dokonale.

Samotné posuzovaní probíhalo v klidu. Psi byli stejní jako v pátek, jen počet byl mnohem menší. Zatím co na evropskou výstavu bylo přihlášeno 46 GS na klubové výstavě jich bylo jen 15. Sunny měla ve třídě fenku z YUKKI HILL a holandskou fenku z CHS BOURNEFIELD. Vítězkou se stejně jako v pátek stála ruská fenka z CHS Yukki Hill. Sunny si prohodila pořadí s mladou holandskou fenkou , která v pátek skončila za námi.

Pan rozhodčí Sunny pochválil, jediné co nám vytkl byly volnější lokty v pohybu. To , ale spíš přikládám tomu, že už se Sunny nudila a začala v kruhu dělat blbosti.

Klubovým vítězem se stal Benbui Bridoon mezi fenami Yukki Hill Snow Queen. Nejlepším veteránen a také BOB se stal Ladykiller vom Pulserdamm.

Dalším úspěchem českých vystavovatelů bylo vítězství NKO GERTa ze Štípek. Gert na evropské výstavě získal V3 a tak nás zajímalo jak stejné psy posoudí jiný rozhodčí.

V kruhu se potkali evropský vítěz z Celje, Světový vítěz z Dánska, Světový vítěz mladých z Bratislavy, Otec evropského a světového vítěze a také evropská vítězka z Celje.

Byla to ta největší možná konkurence a Gert ji zvládl na jedničku.

Získal ocenění CAC, klubový vítěz, nejlepší pes – BOS a BOB.

Další krásné ocenění získali křepeláci manželů Pešových. Kdy Archie i Aretha budili zaslouženou pozornost u místních chovatelů.  Získali všechna možná ocenění zadávaná na výstavě a k překvapení majitelů BOB získala Areta.

Takže mé hodnocení tohoto výletu - má sama pozitiva. Cesta byla v pohodě, Sunny to zvládla na jedničku a ukázala že i český gordon má šanci na velké výstavě uspět.