NV OSTRAVA 9.-10.4.2011                               

Ostravská výstava patří k našim nejoblíbenějším :-) ne pro to, že ji máme „za rohem“, ale z toho důvodu že celý den strávíme ve společnosti přátel a známých.

Letos jsme přihlásili Xera a Sunny. Xero se představil ve třídě mladých spolu s dalšími dvěma psi. S Karolinou jsme se dohodli, že já vystavím Xera a ona v mezitřídě brášku X-Zacka. Xero se krásně předváděl a opět se panu rozhodčímu líbil. Získal ocenění V1, CAJC. Bráška X-Zack při své výstavní premiéře v mezitřídě obdržel ocenění CAC. Sunny byla přihlášená do třídy pracovní i když věkem ještě patří mezi mladé. Panu rozhodčímu se líbila a obdržela ocenění CAC a  národní vítěz. O BOB se tak setkali Xero, Beatrice Silesia Setter a Sunny – Xsara z Holubické stráně . Nejdřív se pan rozhodčí rozhodl mezi mladými a nový titul BOJ – Best of junior získal Xero. Následně spolu Xero a Sunny běhali o BOB. Pan rozhodčí se po několika kolečnách rozhodl pro Sunny :)))))

Sunny tak na své letošní čtvrté výstavě v Čechách získala svůj třetí BOB :oD

Bylo rozhodnuto a tak jsme čekali na odpolední soutěže a posouzení sedmé skupiny. Už během odpoledne jsem se dozvídala kdo všechno se s námi zúčastní boje o BIG. Byl to jeden krásnější pes jak druhý. Za angličany  AS Bianca Morisson, IS Desperado Lofty, POI Don ze Štípek, GS Sunny. Z ostatních jsem ještě věděla o NKO Chris ze Štípek, ČF Arko od Tureckého Dubí, MMO Asta z Angeliky a MOD Falko ze Slezska.

Sunny se opět krásně předváděla a získala ocenění IV.BIG. Z AO se ještě umístili IS Desperado Lofty II.BIG a pointr Don ze Štípek vedený Karolinou I.BIG.

Po posouzení osmé skupiny jsme všichni fandili Donovi v boji o BOD. Don se opět krásně předváděl a zaslouženě se stal vítězem prvního dne ostravské výstavy.

Neděle už byla podstatně klidnější a já ji trávila v kruhu kníračů.

Tady naše rodina měla zastoupení v podobě malých černých kníračů, chs Carboneum, mé sestřenky Hanky Skotákové. A opět byli úspěšní. Hanka se zúčastnila také závěrečných soutěží a získala druhé místo v párech a třetí ve skupinách. Gratuluji.

Pak už jsme jen čekali koho to rozhodčí vyberou jako soupeře pro Dona. Nakonec se vítězem druhého dne stal nádherný basenji.

Don byl plný energie a předvedl energický pohyb a nádherně se dokázal ukázat také v postoji. Zaslouženě získali spolu s Karolinou ocenění BIS 15-té ostravské výstavy.

Gratulace pro majitele a také chovatele!!!

zpět